Donice okrągłe/donice owalne

Donice okrągłe i owalne zazwyczaj charakteryzują delikatnością i lekkością designu. Szeroki wybór rozmiarów gwarantuje dobór okrągłych donic do wielu gatunków roślin - zarówno tych mniejszych, jak i bardziej okazałych. W Planters nie ogranicza Was również wybór koloru - donice okrągłe występują w wielu wersjach do wyboru.

Donice okrągłe/owalne

Donice okrągłe do wnętrz i ogrodów

Uzupełniając przestrzeń, głównym kryterium wyboru jest miejsce docelowe donicy. Donice okrągłe czy do salonu mogą nie różnić się kolorem czy designem, jednak powinny różnić się trwałością. Te na zewnątrz wybierajmy bardziej trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Najlepiej żeby były mrozoodporne, ponieważ gwarantuje to niezmienioną formę donicy na długie lata. 

Na ogród sprawdzają się okrągłe donice plastikowe, które cechuje wysoka odporność na deszcz, śnieg czy mróz, jak również donice z cortenu. Materiał ten nie tylko jest niezwykle odporny, ale również nadaje przestrzeni charakteru.

Donice okrągłe - jakie rośliny wybierać

Dobór roślin jest dowolny, ze względu na mnogość rozmiarów donic. Możemy zasadzić w nich zarówno rośliny z większym, jak i mniejszym systemem korzeniowym. Donica o tym kształcie świetnie wydobędzie piękny charakter zarówno roślin zielonych, jak i kwiatów. Okrągłe donice ogrodowe to również świetny wybór jeśli szukamy donic do iglaków czy bylin. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl