Najlepsze kwiaty i donice do biura - jak wybrać odpowiednie rośliny do swojej firmy? 0
Najlepsze kwiaty i donice do biura - jak wybrać odpowiednie rośliny do swojej firmy?

Najlepsze kwiaty i donice do biura - jak wybrać odpowiednie rośliny do swojej firmy?

Wielu z nas odchodzi już od spędzania w biurze 5 dni w tygodniu. Praca zdalna na stałe weszła w nasz system pracy, jednak nie oznacza to, że przestrzenie biurowe muszą być szare i pozbawione życia. Zwłaszcza, że jest wiele roślin, które mogą przetrwać w biurze bez regularnego podlewania oraz opieki przez dłuższy czas.

Co więcej, wprowadzenie zieleni do biura nie tylko poprawia estetykę, ale może również przynieść korzyści psychologiczne. Posiadanie roślin w biurze pomaga zmniejszać stres, zwiększa produktywność oraz ogólny stan zdrowia psychicznego pracowników. Zielony kolor odpręża, uspokaja i koi nerwy.

Najczęściej wybieramy rośliny na podstawie ich wyglądu, a nie na podstawie ich potrzeb.  Jednakże, aby rośliny dobrze rosły w środowisku biurowym, powinny być odporne na niewielkie lub umiarkowane natężenie światła i wymagać mniejszej ilości wody do podlewania. Dobrze sprawdzają się również rośliny, które potrafią przystosować się do zmieniających się warunków temperaturowych i wilgotnościowych w pomieszczeniach biurowych. 

Jakie donice do biura

Ważny jest również materiał donicy, w której sadzimy kwiaty. Doniczki ceramiczne lub plastikowe, które utrzymują wilgotność, dają najlepsze szanse na sukces, w przeciwieństwie do doniczek porowatych, takich jak terakota, które powodują szybsze wysychanie gleby. Bardzo dobrze sprawdzają się również donice z włókna szklanego, które nie tylko stanowią świetne miejsce do uprawy roślin, ale również są trwałe i dodają wnętrzu charakteru i elegancji.

donice z włókna szklanego

Aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru, stworzyliśmy listę najczęściej polecanych roślin do biura! 

1. Zamiokulkas

Nie bez powodu uważa się tę roślinę, za jedną z najmniej wymagających roślin doniczkowych. Głównie dlatego, że ta odmiana wymaga podlewania tylko wtedy, gdy gleba staje się całkowicie sucha, czyli mniej więcej co dwa- trzy tygodnie. Jest to niezwykle wygodne, gdy nie ma Cię codziennie w biurze i zaglądasz tam nieregularnie. Odporna jest również na niedobór światła słonecznego i suche powietrze, które często spotykamy w przestrzeni biurowej.

donice do biura

2. Skrzydłokwiat

Popularność zyskał ze względu na właściwości oczyszczające powietrze. Lubi półcień, dlatego warto postawić go z dala od okien i bezpośredniego światła słonecznego. Bardzo dobrze poradzi sobie w biurze, bez dostępu do światła naturalnego. Sztuczne oświetlenie biurowe również pozwoli mu pięknie się rozwijać. Nie straszne mu również lekkie przelanie, gdyż naturalnie skrzydłokwiat rośnie na terenach podmokłych. 

donice z włókna szklanego

3. Sansewieria

Zniesie wszystko: susze, brak podlewania, wahania temperatur oraz większe nasłonecznienie. Jedyne czego nie toleruje to przelanie. Dużą popularność zyskała w ostatnich latach dzięki sklepom, galeriom handlowym i właśnie biurom, gdzie jest bardzo chętnie umieszczana. Doskonale wygląda w większych grupach, w podłużnych, wysokich donicach. Dodatkowo ma właściwości oczyszczające powietrze.

donice do biura

4. Dracena

Łatwa w uprawie roślina, która wnosi trochę orientu do pomieszczenia. Doskonale nadaje się do biura. Najlepsze warunki do jej wzrostu to jasne stanowisko i wysoka temperatura. Podlewać należy ją umiarkowanie, wtedy gdy wierzchnia część podłoża przeschnie. Ceniona jest nie tylko przez jej charakterystyczne, podłużne liście, ale również pień. Wiele odmian draceny ma piękny, wysoki, długi pień zakończony zielonymi liśćmi, co wygląda niezwykle majestatycznie.

5. Monstera

Piękna, majestatyczna monstera szturmem podbija nie tylko nasze salony, ale również biura. Najbardziej popularna roślina ostatnich lat jest bardzo łatwa w uprawie, lecz należy pamiętać, że nazwa nie wzięła się znikąd. Dobrze prowadzona osiąga bardzo duże rozmiary, dlatego pamiętajmy o tym, wybierając ją do naszego biura. Monstera możemy postawić w pomieszczeniu z rozproszonym źródłem światła, ale dobrze będzie jej również w półcienistych zakątkach. Lubią podlewania, ale równocześnie dobrze zdrenowane podłoże. Zapewni to stały dopływ wilgoci oraz zapobiegnie gniciu korzeni. 

donice z włókna szklanego

Najlepsze kwiaty do biura to te, które są odporne na słabe oświetlenie, wymagają mniej częstego podlewania i potrafią przystosować się do zmieniających się warunków w biurowym środowisku. Warto zwrócić również uwagę na donice do biura, w których posadzimy wybrane rośliny, ponieważ przyczyniają się do ich prawidłowego wzrostu oraz zdobią nasze biuro. Dobrze dobrane rośliny mogą poprawić klimat pracy w biurze, wpływają na lepszą atmosferę i samopoczucie pracowników.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl