Donice drewniane 

Donice drewniane to bardzo często wybierany element dekoracyjny zarówno do ogrodów, tarasów, jak i do wnętrz. Pasują do różnych stylów, jednak często wybierane są do stylu klasycznego, prowansalskiego czy nowojorskiego. W ofercie sklepu znajdziecie donice drewniane w różnych kolorach i różnej wielkości. 

Najczęściej wybierane są donice drewniane kwadratowe, ale również prostokątne czy okrągłe. Ważne, żeby donice były spójne ze stylem pomieszczenia, w którym je postawimy.

 

Donice drewniane

Zalety donic drewnianych

Dużą zaletą donic drewnianych z oferty naszego sklepu jest to, że są zaimpregnowane i przygotowane do natychmiastowego użytku. Większość donic posiada również opcję indywidualnego dobrania koloru z palety RAL, dzięki czemu można jeszcze lepiej dobrać styl donicy do swojego wnętrza. Donice drewniane mogą być również ocieplone styropianem, dzięki czemu unikniemy ryzyka zmarznięcia rośliny zimą.

Donice drewniane ogrodowe

Od wielu lat na zewnątrz królują donice drewniane, ponieważ charakteryzują się często ponadczasowym kształtem i wyglądem. Donice drewniane ogrodowe są również ekologiczne, nie tylko ze względu na materiał, ale również na możliwość renowacji czy łatwość zmiany koloru. Po kilku latach, gdy nam się znudzą, nie musimy pozbywać się tego typu donic, tylko możemy zmienić ich kolor na inny.

Donice drewniane nowoczesne

Coraz częściej możemy się również spotkać ze stylem, gdzie będą pasować donice drewniane nowoczesne. Charakteryzują się prostą formą i brakiem wyraźniejszych zdobień. Wpasują się nie tylko w przydomowe ogródki czy na taras, ale również będą pasować do restauracji, biur czy innych przestrzeni publicznych.

Rodzaj drewna

Donice drewniane mogą być wykonane z różnego rodzaju drewna. Najczęściej spotykane to drewno sosnowe, dębowe, tekowe czy świerkowe. Różnią się one odpornością na warunki atmosferyczne oraz twardością. 

Donice drewniane na taras lub balkon

Bardzo często ten typ donic wybieranych jest na taras nie tylko ze względów estetycznych, lecz również funkcjonalnych. Mogą one pełnić rolę ścianki, która odgrodzi nas od ruchu ulicznego lub od sąsiadów. Odpowiednio dobrane rośliny, kwiaty kwitnące czy zioła dodadzą charakteru oraz będą cieszyć oko przez cały sezon, a nawet i przez cały rok.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl